Dnia 9 lutego obchodzili艣my 鈥濵i臋dzynarodowy Dzie艅 Pizzy鈥. Tego dnia sale naszego przedszkola zamieni艂y si臋 w prawdziwe, w艂oskie pizzerie. Na zaj臋ciach dzieci mia艂y okazj臋 zobaczy膰 jak powstaje ten kultowy w艂oski placek i jakich sk艂adnik贸w potrzeba, aby go przygotowa膰. Dzieci pozna艂y histori臋 jego powstania oraz dowiedzia艂y si臋, z kt贸rego kraju pochodzi. Przedszkolaki mia艂y tak偶e mo偶liwo艣膰 stworzenia kolorowych, smakowicie wygl膮daj膮cych plack贸w, u偶ywaj膮c do tego przer贸偶nych materia艂贸w oraz stosuj膮c r贸偶ne techniki plastyczne. Pomimo, i偶 pizze te by艂y papierowe, bardzo rozbudza艂y nasze apetyty. Kulminacyjnym punktem tego wyj膮tkowego dnia by艂o oczywi艣cie zjedzenie pizzy. To by艂 niezwykle smakowity dzie艅!