Przez dwa tygodnie realizowaliśmy temat projekt pt. “Wiosna kolorowa i radosna”. W pierwszym tygodniu poznawaliśmy wiosenne kwiaty, zawód ogrodnika oraz jak należy dbać o rośliny. W tym celu wybraliśmy się na wycieczkę do ogrodów działkowych gdzie mogliśmy na “żywo” zobaczyć kwiaty. Dziękujemy Pani Annie Wełnickiej za przekazanie ciekawych wiadomości, Panu Ryszardowi Kulupa za zaproszenie do swojego ogrodu. Na zakończenie wycieczki poszliśmy obejrzeć ogród babci Antka A., która opowiedziała nam o swoich kwiatach i wręczyła nam po pięknym kwiatku. Natomiast Pani Gabrysia Walińska poczęstowała nas pysznymi cukierkami. To była wycieczka pełna nieoczekiwanych spotkań, niespodzianek i życzliwości. Pięknie dziękujemy i jesteśmy pod wrażenie wszystkich Państwa ogrodów. Nasza grupa podjęła się hodowli fasoli, ciekawe co z niej wyrośnie? 🙂 W drugim tygodniu rozmawialiśmy o łąkowych zwierzętach i zorganizowaliśmy sobie zabawy wiosenne. Było smacznie i kolorowo. Pracowaliśmy w małych zespołach, ozdabialiśmy motyla, tańczyliśmy do muzyki A. Vivaldi pt. “Wiosna”. Pani Klaudia przyniosła róże, które mogliśmy oglądać i powąchać. Pachniały pięknie, jednak postanowiliśmy zrobić doświadczenie w którym na efekty trzeba poczekać do jutra. Serdecznie Państwu dziękuję za przygotowanie owoców i strojów dla dzieci.

Dziecko układa fasolę na gazie.
Dzieci oglądają ogród babci Antka A.
Dzieci tańczą z nauczycielką do muzyki A. Vivaldi pt. “Wiosna”.
Dziecko układa biedronkę na liściu.
Dzieci ozdabiają motyla kolorowymi piłeczkami.
Dzieci siedzą przy stole z poczęstunkiem.