Dzisiaj wybraliśmy do Apteki Nowa w Ryczywole, której celem było było poznanie pracy farmaceuty, wyglądu i wyposażenia apteki oraz asortymentu leków. Podczas wizyty mieliśmy wyjątkową okazję zobaczyć wnętrze apteki z bliska. Okazało się, że od środka apteka kryje wiele fascynujących miejsc i rzeczy. Pani Marta Długosz pokazała nam różne maści, krople, syropy, tabletki, kolorowe plastry, które pomagają nam w walce z chorobą. Zobaczyliśmy w jaki sposób są poukładane leki. Okazało się, że bez ich odpowiedniej segregacji znalezienie ich byłoby bardzo trudne. Podczas miłej pogadanki Pani farmaceutka przypomniała, że pod żadnym pozorem nie można bawić się lekarstwami oraz że lekarstwa możemy brać tylko pod czujnym okiem osoby dorosłej. Pani farmaceutka wyjaśniła również, co to jest recepta, kto ją przepisuje, jak ją można realizować i kto może kupować leki. Pani Marta zaprezentowała nam atrybuty i urządzenia, które wykorzystuje się do wykonania maści i kremów leczniczych. Nasza grupa dowiedziała się również, że praca w aptece jest bardzo ważna i odpowiedzialna. W ramach podziękowania wręczyliśmy słodki upominek a Pani nas obdarowała witaminowymi lizakami i karteczkami, które używa się w pracy w aptece. Na zakończenie zrobiliśmy sobie zdjęcie pamiątkowe z naszym ekspertem. Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie, cierpliwość i niespodzianki.To była niesamowita wycieczka, która na długo zostanie w naszej pamięci.

 

Dzieci oglądają zawartość szuflady w aptece.
Dzieci słuchają jak powstają leki.
Dzieci oglądają strzykawki.
Pamiątkowe zdjęcie grupy i wychowawcy z farmaceutką w aptece.