Święta Bożego narodzenia są dla wszystkich ludzi, a zwłaszcza dzieci szczególnym przeżyciem. To najpiękniejszy czas, pełen radości i wzruszeń, poprzedzony intensywnymi przygotowaniami. Grupa „Kotki” już na samym początku grudnia rozpoczęła przygotowania do tego niezwykłego wydarzenia. Poprzez realizację tematyki związanej ze Świętami Bożego Narodzenia przedszkolaki pogłębiły swoją wiedzę na temat tradycji bożonarodzeniowych, wypowiadały się na temat zwyczajów panujących w ich rodzinnym domu. Z zaciekawieniem słuchały świątecznych opowiadań i wierszy. Chętnie śpiewali kolędy, pastorałki i piosenki o tematyce zimowej. Na zajęciach plastycznych z wielkim zaangażowaniem i zapałem wykonywały kartki bożonarodzeniowe i ozdoby do dekoracji sali. W czasie zajęć matematycznych klasyfikowali, przeliczali i tworzyli zbiory z bombek. Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia zakończył się wspólną Wigilijką. Dzieci dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia oraz wspólnie kolędowali.