Przez ostatnie dwa tygodnie września realizowaliśmy projekt edukacyjny o zbliżającej się jesieni. Celem projektu było wzbogacenie wiedzy przyrodniczej dziecka, uwrażliwienie na piękno otaczającej go przyrody oraz rozwijanie dziecięcej wiedzy o porach roku – jesieni.  Rozpoczęliśmy od tworzenia siatki pytań dotyczącej „Jesieni”, a następnie wykonania gazetki tematycznej. Cała grupa uczestniczyła w spacerze do parku i lasu szukając oznak jesieni. Oglądaliśmy drzewa, krzewy, zbieraliśmy kasztany, żołędzie i liście, które zamieściliśmy w kąciku przyrody. Zebrany materiał przyrodniczy posłużył nam do różnych zabaw badawczych, matematycznych i plastycznych. Dzieci słuchały także opowiadań, wierszy, zagadek związanych z jesienią. Na zakończenie projektu dzieci brały udział w jesiennych zabawach i quizie podsumowującym wiedzę o jesieni.

Zabawy dzieci z materiałem przyrodniczym – układanie kasztanów według wzoru.
Klasyfikacja jesiennego materiału przyrodniczego.
Zdjęcie dzieci z wycieczki do lasu.
Jesienny kącik przyrodniczy w sali.
Praca plastyczna – jesienne drzewo.