W dniu 30.11.2023 r. u Sówek zapanowała magiczna, andrzejkowa atmosfera. Kiedyś andrzejkowe wróżby traktowano poważnie, jednak dziś do wróżb podchodzi się z przymrużeniem oka i uważa się je za wesołą zabawę. Tak właśnie wyglądały Andrzejki u Sówek. To była świetna zabawa i bardzo ciekawy dzień, przepełniony radością i wróżbami, skocznymi tańcami przy muzyce oraz zabawą ze światłem. Sówki doskonale radziły sobie przeliczając klucze i umieszczając je na skrzyniach, a także rozpoznając kolory. Dzieci bardzo dobrze bawiły się podczas ustawiania bucików, losowania serduszek z imionami, zabawy „Kolory” oraz „Kim zostanę w przyszłości?”. Atrakcją dnia okazały się tańce ze świecącymi bransoletkami, lanie wosku, a także słodki poczęstunek. W tym dniu nie zabrakło ciasteczek z wróżbą, które dzieci wręczyły z okazji Andrzejek rodzicom i pracownikom przedszkola. Ten dzień dostarczył Sówkom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzania dziecięcej ciekawości,  a także poznania ludowej tradycji.