07.12.2023 r. Sówki wraz z Wiewiórkami wybrały się na wycieczkę do Muzeum Młynarstwa w Jaraczu. Miały okazję poznać dawne sposoby produkcji mąki oraz funkcjonowanie wiatraka. Dzieci brały udział w warsztatach pt. „Co ma piernik do wiatraka?”, gdzie poznały przyprawy wykorzystywane do wyrobów pierników. Sówki same ozdobiły pierniki za pomocą pędzelków i kolorowych lukrów oraz posypek. Ciekawostką okazała się piernikowa tradycja przyciśnięcia piernika paluszkiem na dłoni i wymyślenie marzenia. Ciekawe komu udało się otrzymać trzy piernikowe części świątecznego ciasteczka? 😊 oby  życzenie się spełniło… Dzieci wykonały także kartki świąteczne, które wręczyły rodzicom przekazując  świąteczne życzenia. Sówki zadowolone wróciły do przedszkola.