Sówki podczas realizacji Projektu Edukacyjnego pt. „Przygotowania do świąt” poznały tradycje związane ze świętami Bożego Narodzenia. Dzieci poznały cykl produkcyjny świec sojowych, które wykonały jako upominki świąteczne dla rodziców. Choć to nie była jedyna niespodzianka, ponieważ wykonały także przy użyciu goździków, kolorowej posypki oraz herbaty czarnej- świąteczne herbatki, a także kartki z życzeniami bożonarodzeniowymi. Dzieci doskonaliły pojęcia matematyczne mierząc łańcuchy świąteczne. Rozpoznawały świąteczne ozdoby za pomocą zmysłu dotyku, węchu oraz słuchu badając,  że za pomocą różnych zmysłów możemy poznawać świat. Sówki miały okazję słuchać świątecznych opowiadań  i wierszy oraz udzielać odpowiedzi na temat ich treści. Ćwiczyły sprawność fizyczną i poczucie rytmu podczas świątecznych utworów muzycznych. Na zakończenie projektu Sówki wraz z Biedronkami brały udział w spotkaniu podczas, którego wykonały wspólnie łańcuch, który okazał się bardzo długi i został rozwinięty na korytarzu, aby ocenić jego długość 😊. Przedszkolaki dobrze bawiły się podczas wspólnych zabaw ruchowych „Podaj paczkę” , „Kubeczki i piłeczki” czy „Świąteczny taniec i stop”. A wszystko po to, aby poczuć magię zbliżających się świąt.