Sówki 8 lutego obchodziły Międzynarodowy Dzień Pizzy. Dzieci poznały historię powstania tej włoskiej potrawy oraz dowiedziały się z którego kraju pochodzi. Dzieci brały udział w zabawie matematycznej układając odpowiednią ilość składników wg kodu. Sówki wykonały pracę plastyczną kolorując, wycinając i naklejając na trójkątnym kawałku wybrane składniki. Podczas zabawy tematycznej doskonale bawiły się naśladując etapy powstawania pizzy i jej wypiekanie w piecu, odliczanie okazało się najlepszą atrakcją 😉Na koniec bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowały prawdziwą pizzę. Uformowały drożdżowe placki, posmarowały sosem pomidorowym oraz nałożyły ulubione składniki, a także posypały serem. Gotowe pizze powędrowały do przedszkolnego pieca, aby się upiec. Własnoręcznie wykonana pizza wszystkim Sówkom bardzo smakowała.