26.02.2024 r.  Sówki obchodziły Dzień Dinozaura 🦖🦕🦖
Było to święto starych prehistorycznych stworzeń. Dzieci poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły oraz jak wyglądały. Doskonale poradziły sobie z powtarzaniem ich trudnych nazw oraz podziałem ich na sylaby. Sówki rozmawiały na temat pracy paleontologa i wspólnie dokonały “wykopalisk” dzięki, którym zobaczyły jak wyglądały szkielety niektórych dinozaurów. Dzieci przeprowadziły eksperymenty pt. “Wulkan” poznając właściwości sody i octu oraz “Lodowe dinozaury” badając właściwości lodu i wody. Rozwijały swoje umiejętności matematyczne- przeliczając jajka dinozaurów oraz małe dinozaury. Dzieci poznały także obraz graficzny litery J, j. Sówki brały udział w różnych zabawach ruchowo- naśladowczych. Ten dzień upłynął w przedszkolu na wielkim poszukiwaniu, odkrywaniu i doświadczaniu. Dziękujemy rodzicom za zabawki, książki oraz pluszaki przedstawiające dinozaury i ich świat. Wiktorii dziękujemy za żelkowe Dinusie 😘😘😘