W dniu 11.03.2024r. nasze przedszkole odwiedzili niecodzienni goście. To byli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ryczywole. Przedszkolaki z zachwytem i wielkim zaciekawieniem uczestniczyli w spotkaniu, podczas którego mogły poznać specyfikę pracy strażaków, umundurowanie strażackie oraz niektóre sprzęty jakimi dysponują. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, do zalanych domów, powalonych drzew, a także ratują zwierzęta. Podczas spotkania strażacy uświadomili dzieciom jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia, oraz jak powiadomić służby ratownicze i udzielać pierwszej pomocy. Wielką radość przedszkolakom sprawiło obejrzenie z bliska wozu strażackiego oraz zapoznanie się z jego wyposażeniem. Na zakończenie spotkania wszystkie grupy zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie i podziękowały strażakom. Serdecznie dziękujemy naszym gościom za przybycie oraz Pani Marcie i Panu Markowi Długosz za zorganizowanie tego spotkania.

Pamiątkowe zdjęcie grupy Misie ze strażakami i wychowawczynią.
Pamiątkowe zdjęcie grupy Motylki ze strażakami.
Pamiątkowe zdjęcie grupy Żabki ze strażakami i wychowawczynią.
Pamiątkowe zdjęcie grupy Biedronki ze strażakami.
Pamiątkowe zdjęcie grupy Zajączki ze strażakami.
Pamiątkowe zdjęcie grupy Tygryski ze strażakami.
Pamiątkowe zdjęcie grupy Sówki ze strażakami i wychowawczynią.
Pamiątkowe zdjęcie grupy Wiewiórki ze strażakami.