Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka – irlandzkie święto narodowe i religijne. Obowiązującym kolorem tego dnia była zieleń, nawiązująca do trawiastego krajobrazu Irlandii i symbolizująca koniczynę. Na zajęciach dzieci poznały legendę o św. Patryku – patronie Irlandii, zwyczaje i symbole związane z tym świętem. Dzieci dowiedziały się jak wygląda flaga tego kraju, kim był skrzat o imieniu Leprechaun, który, jak głosi legenda, ukrywa złoto na końcu tęczy. Podczas wspólnej zabawy wzbogaciliśmy nasze słownictwo o nowe wyrazy w języku angielskim – rainbow, gold, shamrock, Leprechaun oraz świetne się bawiliśmy przy dźwiękach irlandzkiej muzyki.Na zakończenie smakowaliśmy zielone przekąski ☺️

Pamiątkowe zdjęcie dzieci przy tęczy z kolorowych kubków.
Dzieci wykonują zadanie podczas gry dywanowej.
Dzieci podczas pracy plastycznej – malowania farbami.
Dzieci oglądają film edukacyjny nt. Dnia św. Patryka.
Dzieci podczas układania tęczy z kolorowych kubków.
Dzieci podczas degustacji zielonych przekąsek.