Dzień Świętego Patryka, który obchodzimy w marcu nie jest jedynie świętem narodowym Irlandii, ale również jednym z najchętniej obchodzonych świąt na świecie. Organizowane są parady, imprezy, koncerty. W ten sposób Irlandczycy witają wiosnę.
Nasza grupa również miała okazję zapoznać się z tradycjami irlandzkiego święta. Wiewiórki zaznajomiły się z symbolami tej Zielonej Wyspy, takimi jak trójlistna koniczyna, kolor zielony, flaga i osobą Św. Patryka, który jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych świętych na świecie. Ponadto dzieci obejrzały w ramach zajęć tematycznych na temat Irlandii film edukacyjny i miały okazję zatańczyć fragment tańca irlandzkiego. Dzieci ułożyły z kartek flagę Irlandii, obejrzały doświadczenie nt. „tęcza” i wiele innych. Przedszkolakom bardzo spodobała się ta zielona wyspa…

 

Pamiątkowe zdjęcie grupy z okazji Dnia św. Patryka.
Dzieci oglądają film edukacyjny nt. dzisiejszego święta.
Dziecko podczas gry memory.
Dzieci oglądają “tęczę” na talerzach.