18 marca Sówki obchodziły Dzień Świętego Patryka- irlandzkie święto narodowe. Dzieci ubrane na zielono z opaskami symbolizującymi trójlistną koniczynę poznały legendę o św. Patryku- patronie Irlandii oraz zwyczaje i symbole tego święta. Sówki dowiedziały się jak wygląda flaga tego kraju, poznały małego skrzata- Leprechauna, który jak głosi legenda ukrywa złoto na końcu tęczy. Dzieci wykonały eksperyment badaczy pt. ” Tęcza”, a także pracę plastyczną oraz ułożyły tęczę z kolorowych kubków. Dzieci nazwały poprawnie wszystkie zielone owoce i warzywa. Dzieci wykonały koniczyny układając na konturach winogrona współpracując w zespole. Sówki dobrze bawiły się podczas zabaw muzyczno- ruchowych. Na koniec dzieci skosztowały przysmaków z zielonego poczęstunku. Dziękujemy mamie Maksymilian G. za pyszne galaretki i dodatki, a mamie Wojtka M. za babeczki 🥰🥰🥰 Wszystkim pozostałym rodzicom dziękujemy za zielone słodkości, soczki oraz inne smakołyki 😘😘😘