Dzisiejszy dzień, 21 marca, był szczególnie radosny i kolorowy. Żegnanie zimy i przywitanie wiosny związane jest bowiem z miłymi przeżyciami wszystkich przedszkolaków. Przyjście nowej pory roku – wiosny jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. W naszym przedszkolu przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny zaczęły się kilka dni wcześniej. Zmieniła się dekoracja przedszkola z zimowej na wiosenną. O godz. 9:45 wszystkie przedszkolaki wraz ze swoimi paniami zebrały się na placu przy przedszkolu, żeby wspólnie powitać Wiosnę. Pani Dyrektor powitała wszystkich i wprowadziła dzieci w tradycję pożegnania zimy-powitania wiosny. Podczas uroczystości dzieci miały okazję przywoływać wiosnę tańcem, zabawami ruchowymi, plastycznymi. Nie zabrakło również zagadek słuchowych i nazywania zwiastunów wiosny. Wszyscy już tęsknimy za słońcem i mamy nadzieję że nasze starania doceni Pani Wiosna.

Dziękujemy Pani Wiośnie, Pani Joannie, za poświęcony czas 🥰

Grupa Wiewiórki z Panią Wiosną i wychowawczynią.
Grupa Biedronki z Panią Wiosną i wychowawczynią.
Grupa Tygryski z Panią Wiosną i wychowawczynią.
Grupa Sówki z Panią Wiosną i wychowawczynią.
Grupa Misie z Panią Wiosną i wychowawczynią.
Grupa Zajączki z Panią Wiosną i wychowawczynią.
Grupa Żabki z Panią Wiosną i wychowawczynią.
Grupa Motylki z Panią Wiosną i wychowawczynią.
Powitanie wszystkich dzieci przez Panią Dyrektor i Panią Wiosnę.